Thursday, February 28, 2013

Shangri-la.

Více než měsíční pauza nebyla zapříčiněna mou účastí ve vesmírném výzkumném programu nebo nečem podobně vznešeném, byla jsem prostě jen lazybones. Ale žádnou takovou pauzu teď už nemám v plánu, I pinky swear.

Byla jsem mezitím na dvou úžasných výstavách, na výstavě Šangri-la a Božské hře s obrazy od Jana Zrzavého. Šangri-la byla expozicí komplexně představující himalájské země Nepál, Bhútán, Indii a Tibet. Název výstavy odkazuje ke smyšlenému údolí Šangri-la, ráji na zemi pod vrcholky Himalájů, kde nikdo nikdy nezestárne. Byla jsem z toho nesmírně nadšená, protože, jak už jsem tady jednou zmiňovala, naprosto zbožňuju Himaláje a ze zemí zvláště Nepál a Bhútán. Byly tam postavené buddhistické stúpy a jiné stavby, himalájské vrcholky, nomádský stan, bohatě zdobený tibetský nábytek a spousta dalších věcí, u stropu byly zavěšené praporky lungta a to všechno za zvuku mantry Óm mani padme húm. Na focení tam bohužel bylo docela špatné světlo, a tak mám jen dvě fotky.
Výstava Jana Zrzavého byla krásně snová, běžte se taky zasnít až do desátého března, kdy probíhá v ostravském Domě umění :).

Tibetské náušnice a inspirační citát Davida Livingstona (ten sice nemá s Himalájemi nic společného, protože cestoval po Africe, má to souvislost jen s tím, že výstavu Šangri-la pořádá cestovní kancelář Livingstone).


Hinduistický bůh Ganéša.
Velká věc, vlasy už mám po mém neuváženém zákroku ustřižené celé asi o půl metru (ok, jen o čtvrt), takhle krátké jsem je měla naposledy asi někdy na prvním stupni základky :D. Představovala jsem si, že takto ostříhané vlasy budu nosit s velkým objemem jako filmové hvězdy padésátých let, ale nic takového stvořit samozřejmě neumím, neumím udělat s vlasy absolutně nic, nejradši bych žádné neměla, abych pořád nemusela řešit, co s nima mám udělat. Jako to nemyslím doslova, ale chápete mě, ne :D.Trička z The Orphan's Arms, miluju je. Jsou ručně tištěné, což těm potiskům dodává takovou vintage esenci.


!! Vševyjadřující heslo

 

"Hand wash in virgin tears." ;)

 

Vyjádření mé lásky k Oscarovi ♥

 

 

 

1 comment:

  1. ty trička jsou naprosto dokonalá, hlavně Oscar ♥
    jinak s vlasy mám úplně stejný problém. u kadeřnice si je nechávám prostříhávat a objem? tak leda v mých představách... takže Tě naprosto chápu, ale sluší Ti to :-)

    ReplyDelete